(Búcsú a Gyermekközpontért dolgozó alapítvány kuratóriumi elnökétől)

Tegnap érkezett a szomorú hír, hogy Dr. Appel György, a Fóti Gyermekközpont Növendékeiért Alapítvány Kuratóriumának társelnöke, 74 éves korában, a napokban elhunyt. Néhány nap volt csupán, amely e végső és megfordíthatatlan változáshoz vezetett. Néhány hónappal még a tőle megszokott lelkesedéssel beszélt a Károlyi István Gyermekközpont ünnepi értekezletén. Ígéreteket tett, bátorított, sőt saját maga költségéből több dolgozót megajándékozott – kiket egy-egy hetes hajdúszoboszlói társas nyaralással, kit pedig egy több napos társas velencei hétvégével a híres Velencei Karneválra. Sok-sok ötlet elképzelés volt mindig a fejében, alapítványi tisztségét komolyan, felelősségteljesen végezte. Néhány éve így hirdette meg célját, „mozgalmát”: „Boldogság-Béke-Boldogulás”. Az ebben nyújtott segítségét a Gyermekközpont ellátottjai és dolgozói nevében megköszönve, hálával gondolunk rá!

Nyugodjon békében!